slide image

DPS w Liskowie

  Dom Pomocy Społecznej w Liskowie położony jest we wsi Lisków w powiecie kaliskim. Przeznaczony jest on dla 40 osób w podeszłym wieku. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. ...

slide image

Warunki mieszkaniowe

  Przestronny salon, sale terapeutyczna i rehabilitacyjna, stołówka oraz jasne i przestronne pokoje urządzone są nowoczesnie i zapewniają komfotrt w codziennym życiu mieszkańców. ...

slide image

Całodobowa opieka

  Dom Pomocy Społecznej w Liskowie zapewnia swoim Mieszkańcom całodobową opiekę. Pracownicy Naszego Domu, to doświadczona i wykwalifikowana kadra, która z dużym zaangażowaniem służy mieszkańcom pomocą i wsparciem. ...

slide image

Zajęcia terapeutyczne

  Mieszkańcy Naszego Domu mają możliwość korzystania z zajęć terapeutycznych prowadzonych przez doświadczonego terapeutę zajęciowego. ...

slide image

Kultura i rozrywka

Instruktor kulturalno- oświatowy zapewnia mieszkańcom Naszego Domu możliwość udziału w wycieczkach, piknikach, grillach, zabawach terenowych, wspólnych uroczystościach okolicznościowych, imieninach. W ramach zajęć kulturalno-oświatowych mieszkańcy biorą też udział w rnego rodyaju wyjazdach (na koncerty, do kina, teatru, na wycieczki). ...

Pomoc socjalna

W rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych naszym Mieszkańcom pomaga pracownik socjalny...

Usługi

Terapia w DPS

PDFDrukujEmail

Wpisany przez admindps piątek, 07 maja 2010 09:41

Zmieniony: piątek, 07 maja 2010 10:06  

ŻYCIE RELIGIJNE

PDFDrukujEmail

Umożliwiamy udział w praktykach religijnych wszystkim Mieszkańcom, niezależnie od wyznania.

Mieszkańcy Naszego Domu, wyznania rzymskokatolickiego, otoczeni są opieką duszpasterską księży z parafii p.w. Wszystkich Świętych w Liskowie. W soboty i święta odprawiana jest msza święta w naszej domowej kaplicy.

 

 
 

OPIEKA ZDROWOTNA

Mieszkańcy Naszego Domu korzystają z opieki lekarskiej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, mają oni możliwość codziennego kontaktu z lekarzami rodzinnymi oraz dostęp do specjalistycznej opieki medycznej.

W Naszym Domu znajduje się specjalistyczna sala do kinezyterapii i fizykoterapii oraz sala hydroterapii, z której mieszkańcy korzystają codziennie pod nadzorem fizjoterapeuty. W ramach potrzeby przeprowadzana jest rehabilitacja w pokoju mieszkańca.

 

02pr
02pr
dps 001
dps 02
dps 03
dps 04
dps 05
dps000

 
 

PRACA SOCJALNA

PDFDrukujEmail

Do zadań Pani Justyny pracownika socjalnego należy: pomoc mieszkańcom w rozwiązywaniu ich spraw rodzinnych, własnościowych, mieszkaniowych, prawnych i innych, ułatwianie i podtrzymywanie kontaktów z rodziną i środowiskiem, opieka nad mieszkańcami podczas wyjazdów (np.: do lekarzy specjalistów), odwiedzanie ich w szpitalu, itp.

dsc01445
dsc01445

 

 
 

CAŁODZIENNA OPIEKA

PDFDrukujEmail

Dom Pomocy Społecznej w Liskowie zapewnia swoim Mieszkańcom całodobową opiekę.

Usługi opiekuńcze i pielęgniarskie świadczą opiekunowie i pielęgniarki. Opiekunowie służą mieszkańcom pomocą we wszystkich aspektach codziennego funkcjonowania: pomagają w utrzymaniu porządku i czystości w pokojach, dbają o odzież oraz higienę osobistą podopiecznych, pomagają w poruszaniu się, wykonywaniu drobnych zakupów, pisaniu listów, czynnościach samoobsługowych itp.

Dbaniem o czystość bielizny osobistej i i ubrań zajmuje się funkcjonująca na terenie Naszego Domu pralnia. Pozostałe usługi pralnicze zlecane są zewnetrznej firmie świadczącej usługi w tym zakresie.

Do zadań pielęgniarek należy ocena ogólnego stanu zdrowia mieszkańców, mierzenie ciśnienia, poziomu cukru, podawanie leków, wykonywanie niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, kontakty z lekarzami pierwszego kontaktu, pomoc w nagłych wypadkach itp.

Nasz Dom zapewnia mieszkańcom trzy podstawowe posiłki oraz posiłki dodatkowe. Jadłospis przygotowywany jest przez specjalistę dietetyka (w porozumieniu z samorządem mieszkańców) dzięki czemu posiłki są urozmaicone i pełnowartościowe oraz uwzględniają specjalne diety zgodnie z zaleceniami lekarza.

dps-04
dps-04
dps-05
dps-06
golenie
sam_0856

 
 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

BIP